Abdullah KAYHAN tarafından kurulan firmamız 1950-1976 yılları arasında değişik isimler altında sektöre öncülük etmiştir. 1976 yılında HANTAŞ ismi altında Abdullah KAYHAN ve 3 oğlu ile birlikte kendi öz kadrosuyla dünya normlarında silindirler,presler ve makine elemanları üretmeye günümüze kadar devam etmiştir. 1978 yılında üretimlerine HiDROLiK VE PNÖMATiK silindirleri de katan firmamız 1979 yılında makine tesisatlarını da geliştirerek kopya tezgahlarla üretimini hızlandırmıştır. 1980 yılında NC tezgahlarla üretimini arttırarak bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunan HANTAŞ, 1990 yılında üretimlerine yeni bir bölüm eklemiş ve CNC tezgahlarla daha kaliteli ve seri üretime geçmiştir..

"Dünya Markası Olarak  Anılmak...!"

Misyonumuz, yüksek standartlı, kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmaktır. Her zaman fikri tüketen değil fikir üreten olma amacımız, çalışmalarımızla salt Türkiye´yi değil tüm dünya ülkelerini pazar olarak görmekteyiz. Profesyonel disiplin ve amatör bir ruh ile çalışan kadromuzla, yerel ve küresel bakış açısına sahip bir kurum olarak sektördeki öncü rolünümüzü korumaya çalışıyouruz .Ürettiğimiz bütün ürünlerde marka olarak kaliteyi hep ön planda tutmayı kendimize misyon edindik.

Vizyonumuz, şirket olarak yaptığımız işlerde ve ürünlerde en iyisini yakalamaktır. Çalışanlarımıza, ortaklarımıza, müşterilerimize, davranışlarımızda; karşılıklı saygı, itibar ve dürüstlük temel ilkelerimizdir. Sürekli kalite iyileştirme anlayışını benimsemek paylaşmak, bilgi ve becerilerimizi müşterilerimizin hizmetine sunarak,müşterilerimizin memnuniyetini her şeyin üzerinde tutmak hedeflerimizin arasındadır.